İstanbul diyetisyen, en iyi diyetisyen tavsiyesi - önerisi, fiyatları

İstanbul diyetisyen, en iyi diyetisyen tavsiyesi - önerisi, fiyatları

İstanbul diyetisyen olarak kilo kaybı ve sağlıklı beslenme konusunda danışanlarımıza hizmet sunuyoruz.

İstanbul Diyetisyen danışanlarını en iyi hizmeti vermek için üniversitelilerin Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuş kişilerdir. Diyetisyenler besinler konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Hayatları boyunca besinler ile ilgili çalışmalar yapıp besin üzerine mesleklerini icra etmişlerdir. Kilo alma, kilo verme, sağlıklı yaşama gibi hedefleri olan kişiler diyetisyenler eşliğinde bu hedeflerine ulaşabiliyorlar. Diyetisyenler eşliğinde doğru ve sağlıklı beslenmek için gerekli adımı atmış olursunuz. Diyetisyenler danışanlarına doğru beslenmeyi teşvik edecek konuşmalar ve programlar yapmalıdır.

Herhangi bir diyetisyenden yardım almak için belirli bir yaş grubunda olmanıza gerek yoktur. Hangi yaşta olursanız olun diyetisyen eşliğinde sağlıklı yaşam sürebilirsiniz. Diyetisyene başvurulmasının en önemli nedeni ise tamamen kişiye özel hizmet verilmesidir. Sizin sağlık durumunuz ve vücut yapınıza göre beslenme programı hazırlanır. Çeşitli seanslar ile bu program devam ettirilir. İşin sonunda da istenen kiloya ve hedefe ulaşılması sağlanır. Bunu yapmakta zorlanan kişiler diyetisyenlerden yardım alarak çok daha kolay şekilde hedeflerine ulaşabilirler. Diyetisyenler sadece kilo vermek isteyen bireylerin başvuracağı kişiler değildir. Diyetisyenlere sağlıklı yaşamak isteyen tüm kişiler başvurabilir.

İstanbul diyetisyen görevleri nelerdir?

 • İstanbul Diyetisyen görevleri oldukça çeşitlidir. Diyetisyen olarak görev yapan bir kişinin en önemli görevi sağlıklı beslenmeyi teşvik etmektir. Bu alanda yapacağı her çalışma oldukça önemlidir. Diyetisyenler gıdalar hakkında oldukça bilgili ve uzman kişilerdir. Bu yüzden hangi gıdanın hangi bireye iyi geleceğini ya da hangi gıdanın hangi bireye dokunacağını en iyi diyetisyenler bilir. Çeşitli testler ve araştırmalar ile de bu fikirlerini destekleyebilirler. Diyetisyenlerin almış oldukları eğitimin yanı sıra yapmış olduğu çalışmalarda son derece önemlidir. Özellikle diyetisyenlik mesleğinde tecrübeli olan kişiler çok daha bilgilidir. Diyetisyenler sağlık durumlarına ve fiziksel durumlarına göre kişilere özel listeler hazırlarlar.
  Okuduğu bölümden mezun olan tüm diyetisyenler aslında bir nevi sorumluluk üstlenmiş olurlar. Diyetisyenlerin danışanlarına karşı üstlendiği sorumluluklar ve görevler şu şekildedir:

 

 • Kendilerine gelen danışanların sağlık durumlarını ve kendi özel isteklerini göz önüne alarak en iyi beslenme programını hazırlama,
 •  Danışan kişilere özel olarak sağlıklı beslenme programı hazırlamak,
 • Herhangi bir beslenme sorunu var ise bu sorunu çözmek için yardımcı olmak,
 • Kişileri sağlıklı beslenmeye teşvik etmek,
 • Meydana gelebilecek çeşitli hastalıkların önlenmesini sağlamak,
 • Eğer bir hastalıklar ise kontrol altında tutmayı sağlamak,
 • Gıdaların vücut fonksiyonlarını nasıl etkileyeceğine dair araştırmalar yapıp kişileri bilgilendirmek,
 • Kendisine başvuran danışan için başka sağlık çalışanlarına başvurmak gerekiyorsa o çalışanlar ile en iyi şekilde iletişim kurmak,
 • Vücut bütünlüğünü korumak isteyen ve sağlıklı beslenmek isteyen profesyonel anlamda spor yapan kişiler için en iyi beslenme programını hazırlamak,
 • Kendisine başvuran danışanı sağlıklı beslenme hakkında uzman tavsiyeleri ile bilinçlendirmek,
 • Danışanın düzenli olarak takibini gerçekleştirmek gibi görevleri bulunmaktadır.
İstanbul diyetisyen, en iyi diyetisyen tavsiyesi - önerisi, fiyatları

Kimler İstanbul diyetisyenden yardım almalıdır, neden?

İstanbul Diyetisyen için kilolu olan ve kilolu olmayan her birey yardım alabilir. Halkın gözünde sadece kilolu olan kişiler diyetisyene başvurabilir.  Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü zayıf olup sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyen kişiler de diyetisyene başvurabilir. Diyetisyenler hayatımızın her alanında vardır. Özellikle toplu bir şekilde yaşanan kamu kuruluşları gibi yerlerde yemek menüsü diyetisyenler eşliğinde hazırlanır. Bunun nedeni ise tüm kişilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamaktır. Diyetisyenler hayatımıza hep var olan oldukça önemli kişilerdir. Diyetisyenden faydalanabilecek kişileri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kilo vermede sorun yaşayan çok hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşayan kişiler,
 • Kilo almada sorun yaşayan ve çok hızlı bir şekilde kilo alan kişiler,
 • Herhangi bir sağlık problemi yaşayan kişiler,
 • Düzensiz bir şekilde beslenmeyi rutin haline getirmiş kişiler
 • Metabolik bozukluğu olan kişiler,
 • Hormonsal bozukluğu olan kişiler,
 • Sürekli olarak yorgun hisseden kişiler
 • Kolesterol düzeyi normal olmayacak derecede olan kişiler,

 

İstanbul Diyetisyen yardımı ile daha sağlıklı ve daha mutlu bir şekilde yaşam devam ettirebilir. Bu kişilerin ideal kilolarına ulaşmaları ve sağlıklı beslenmeleri son derece önemlidir. Sağlıklı beslenme tüm bireylerde geliştirilmesi gereken hassas bir konudur. Diyetisyenler eşliğinde sağlıklı beslenmeye daha fazla dikkat edilebilir.

İstanbul diyetisyen tavsiyesi – önerisi

İstanbul Diyetisyen seçimi yaparken diyetisyenin mezun olduğu okul değil daha çok mesleği boyunca yapmış olduğu çalışmalar göz önünde bulundurulmalıdır. Diyetisyene gitmek kadar en iyi diyetisyene gitmek de oldukça önemlidir. Çünkü her mezun olan iyi diyetisyen olmuyor maalesef ki. Diyetisyenler yaptığı çalışmalar ile ya da mesleki tecrübeleri ile kendilerini geliştirirler. Oldukça tecrübeli olan ve gelişmiş olan diyetisyenler eşliğinde hedefe daha hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Bu yüzden diyetisyen seçimi oldukça önemlidir. Diyetisyen seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bu unsurlara dikkat edildiğinde sağlıklı yaşam ve istenen hedef en üst seviyede yapılabilir. Bu yüzden diyetisyen seçimi yaparken daha önce o diyetisyenden yardım almış olan danışanlar ile iletişim kurmakta oldukça önemlidir. Bunu yaptığımızda danışacağımız diyetisyeni daha iyi tanıma fırsatı elde edebiliriz. Diyetisyen seçimi yaparken dikkat edeceğiniz kriterlerden bazıları ise şu şekildedir:

 • Diyetisyenin mezun olduğu okul ve diyetisyenlik mesleği içerisinde gerçekleştirmiş olduğu çeşitli çalışmaları araştırmak son derece önemlidir. Özellikle kendini geliştirmek adına çeşitli çalışmalar yapan ve etkinlikleri katılan diyetisyenleri tercih etmek sizin için daha faydalı olacaktır.
 • Tercih edeceğiniz diyetisyenin kişiye özel çalışması son derece önemlidir. Kısacası size özel tahliller isteyecek olan ve bunları kayıt altında tutacak olan diyetisyenleri tercih etmeniz son derece önemlidir.
 • Tercih edeceğiniz diyetisyenin danışanları ve diğer sağlık çalışanları ile iletişim halinde olması son derece önemlidir. İletişimi kuvvetli danışanlar ile çalışıldığında daha istekli olursunuz. Çünkü iletişimi yüksek olan danışanlar sizleri daha iyi motive edebilir.

 

Diyetisyen seçimi yaptığınızda bu kriterlere uyarak en iyi diyetisyeni seçebilirsiniz.

 

İstanbul diyetisyen, en iyi diyetisyen tavsiyesi - önerisi, fiyatları

İstanbul en iyi diyetisyen

İstanbul Diyetisyen seçimi yaparken en iyi diyetisyeni seçmek oldukça önemlidir. Normal bir diyetisyen ile oldukça başarılı bir diyetisyen arasında dağlar kadar fark vardır. Bu yüzden doğru diyetisyeni seçmek sandığımızdan daha önemlidir. En iyi diyetisyen seçildiğinde hedefe ulaşmada daha çok kolaylık sağlarsınız. Özellikle diyetisyenin sizlere vermiş olduğu bilgiler ve motive edici konuşmaları ile kendinizi daha istekli hissedersiniz. En iyi diyetisyende bulunması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikleri taşıyan diyetisyenler daha iyi hizmet verecektir. En iyi diyetisyenle bulunması gereken bazı özellikler ise şu  şekildedir:

 • İletişim seviyesinin oldukça iyi olması gerekiyor danışanlarını sabırla dinlemeli ve dinlediği bilgiler sonucunda hareket etmelidir.
 • Danışanlarının sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilme yeteneğine sahip olmalıdır.
 • Sadece hastalar ile değil diğer tüm çalışanlar ile İyi bir iletişim kurmalıdır.
 • Beslenme programı hazırlarken çeşitli kaynaklardan yardım alıp bu kaynakları en iyi şekilde değerlendirilmelidir.
 • Karşısındaki hasta ile empati yapmalıdır.

 

Bu özelliklere sahip birçok diyetisyen hedefe ulaşmak için sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

İstanbul diyetisyen, en iyi diyetisyen tavsiyesi - önerisi, fiyatları

İstanbul diyetisyen seansları nasıl gerçekleştirilir?

İstanbul Diyetisyen ile seansları gerçekleştirmek oldukça kolay ve eğlenceli olacaktır. En uygun da diyetisyen seçildikten sonra ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra geri kalan kısımda seanslara düzenli bir şekilde katılmak kalacaktır. Seanslardan istediğimiz sonuçları alabilmeniz için seanslara doğru ve düzenli bir şekilde katılmanız son derece önemlidir. Seansları aksattığınızda ya da seanslara gitmemezlik gibi bir durum olduğunda istediğiniz hedefe ulaşamazsınız. Özellikle diyetisyenlerin sizlere vermiş olduğu diyet programını yerine getirmediğinizde hedefe ulaşmanız zorlaşacaktır.

 İstanbul Diyetisyen ile yapacağınız seanslar ise şu şekilde ilerliyor:

 • Seanslara başlamadan önce danışanlara özel tetkik ve tahliller yapılır. Bu tetkik ve tahlillerin danışanlara özel olması son derece önemlidir. Her danışanın farklı durumu olabileceği için kişiye özel çalışılması son derece önemlidir.
 • Tahlil ve tetkiklerin sonuçlarına göre değerlendirme yapılır. Eğer danışan mevcut bir hastalığı var ise bu hastalıklar da göz önünde bulundurulur. Ayrıca danışanın fiziksel yapısı, vücut metabolizması, beslenme alışkanlığı gibi durumlarda göz önünde bulundurulup beslenme programı hazırlanmalıdır.
 • Tetkiklerin yanı sıra her danışanın vücut kitle endeksi ölçülmelidir. Vücut kitle endeksinin yanı sıra çeşitli tartılar kullanılarak danışanın yağ oranı, kas oranı su oranı gibi önemli detaylar kayıt altında tutulmalıdır.
 • Tüm bu ölçümler yapıldıktan sonra bu ölçümlerde göz önünde bulundurarak en iyi beslenme programı diyetisyen tarafından hazırlanır.
 • Beslenme programı hazırlandıktan sonra diyetisyen tarafından seans aralıkları belirlenir.
 • Her seansa katılım sağladığımızda bu ölçümler yeniden yapılır ve ölçümlerin sonucuna göre beslenme programı yenilenir.
İstanbul diyetisyen, en iyi diyetisyen tavsiyesi - önerisi, fiyatları

İstanbul diyetisyen ücretleri – fiyatları

İstanbul Diyetisyen fiyatları hakkında net bir bilgi söylemek tamamen yanlış olacaktır. Diyetisyen fiyatları her kişide farklılık gösteriyor. Bunun nedeni ise kişinin fiziksel yapısının ve metabolizma yapısının farklı olmasıdır. Bundan dolayı seans araları da farklı olacağı için ücretlerde farklılık meydana gelebiliyor. Bu gibi detaylar göz önünde bulundurulunca ücretlerin farklı olması son derece normal bir durumdur.

Sık Sorulan Sorular

İstanbul diyetisyen fiyatları ne kadar?

İstanbul Diyetisyen fiyatları çeşitlilik gösterebiliyor. Diyetisyenin çalıştığı bölge uzmanlık alanı ve ne kadar tanındığı fiyatları etkileyen en önemli unsurlardır. Ayrıca danışandan kaynaklı da fiyat farklılıkları olabilir. Danışanın fiziksel yapısına göre seans aralıkları uzayabilir ya da kısalabilir. Örneğin aşırı kilolu olan bir insanın kilo vermesi daha kolayken normal kiloya yakın olan bir birey daha geç kilo verebiliyor. Bu da seans aralıklarını etkiliyor. Bu yüzden seans aralıkları farklı olduğu için fiyatlar da farklılık gösterebiliyor. En uygun fiyatları öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diyetisyen eşliğinde ayda kaç kilo verilir?

İstanbul Diyetisyen eşliğinde kaç kilo vereceğinizi söylemek mümkün değildir. Çünkü her bireyde metabolizma hızı ve fiziksel yapı farklılık gösterir. Bu farklılıktan dolayı kişilerin kilo verme kapasitesi de farklılık gösterir. Bu yüzden bir ay içerisinde kaç kilo vereceğinize dair net bir sayı söylemek mümkün değildir. Seanslara düzenli bir şekilde katıldığınızda ve programa düzenli bir şekilde uyduğunuzda istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz. Bu işlemlere uyulmadığı takdirde kilo verme ya da kilo alma işlemi oldukça zorlaşacaktır.

Kilo vermem neden durdu?

İstanbul Diyetisyen yardımı ile kilo vermek isteyen bireyler bir süreden sonra kilo vermesi durunca bunun nedenini merak ediyor. Kilo vermenin durmasının çeşitli nedenleri vardır. Seanslara gelinmediğinde, beslenme programına uyulmadığında kilo verme durabilir ya da yavaşlayabilir. Ayrıca her insanın fiziksel yapısı ve metabolizma hızı farklı olduğu için kilo verme yavaşlayabilir ya da durabilir. Kilo vermenin durmaması için seanslara zamanında gidilmesi ve beslenme programına harfiyen uyulması oldukça önemlidir. Kilo vermenizin durmasının nedenini merak ediyorsanız bizimle iletişime geçerek bunu öğrenebilirsiniz.

diyetmen.com - Tüm Hakları Saklıdır